Слово ректора
Біографічна довідка


     Прядко Володимир Ваcильович, народився 1 березня 1947 року в м. Чернівцях. Понад 20 років очолює заклад який під його керівництвом пройшов еволюційний шлях від Чернівецького фінансового технікуму, через коледж, інститут, академію до Буковинського державного фінансово-економічного університету.

     Прядко В.В. – доктор економічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, кавалер ордена "За заслуги" ІІІ ступеня, відзначений Почесними грамотами Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Міністерства фінансів України.

     У його науковому доробку більш як сто наукових праць.

     В їх числі монографії: "Економічна ефективність виробництва: проблеми теорії та методології управління"; "Виробництво товарів народного споживання: проблеми теорії і практики"; "Оцінка ефективності дільності підприємств промислово-фінансових груп харчової промисловості: теорія і практика»; «Удосконалення механізму формульного розрахунку місцевих бюджетів області та проведення її експертизи" та багато інших.

     Навчально-методичні видання: "Фінанси", курс лекцій; "Економічна теорія", навчально-методичний посібник; "Загальна теорія фінансів", навчальний посібник для вищих навчальних закладів економічного профілю ІІІ – ІV рівня акредитації; "Основи маркетингу", навчальний посібник; "Історія грошей та кредиту", підручник; "Національна економіка", навчальний посібник; "Іпотечний ринок", навчальний посібник та інші.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

БУКОВИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ
ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

58000,  м. Чернівці, вул. Штерна, 1                       Тел. (0372): 52-62-17, 52-36-97  тел./факс: 55-38-26

     Без Прядка В.В. нам погано

     9 березня поточного року  Міністерство освіти і науки України видало наказ за № 83-к «Про звільнення Прядка В.В.», в якому зазначено:

  1. Достроково розірвати контракт від 15.02.2012 р. № 1-8 та звільнити  Прядка Володимира Васильовича з посади ректора Буковинського державного фінансово-економічного університету з 11 березня 2016 року у зв’язку з невиконанням умов контракту від 15.02.2012 № І-8, а саме, пункту 1 (в частині реалізації державної політики в галузі освіти і науки), підпункту дванадцятого пункту 10 (в частині дотримання законодавства), враховуючи невиконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 року №44 «Про реорганізацію Буковинського державного фінансово-економічного університету» та наказу МОН України від 19.02.2016р. №137 «Про реорганізацію Буковинського державного фінансово-економічного університету»).

     Однак, про яке невиконання умов контракту йдеться?!
За всі роки існування ні заклад, ні ректор не мали жодного зауваження щодо виконання своїх функціональних обов’язків. Навпаки, заклад вважається одним із кращих в числі вишів не тільки Буковини, а й за її межами.
     Стосовно Володимира Васильовича Прядка, доктора економічних наук, професора, академіка, то за 26 років очільництва він визнаний як глибоко компетентний науковець, педагог, вмілий організатор і талановитий керівник. Держава по праву оцінила його заслуги, нагородивши орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, почесним званням «Заслужений працівник освіти України», Почесними грамотами Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів і Міністерства освіти і науки України.
     Та, на жаль, на все це нинішні чиновники від освіти, виконуючи певне замовлення команди Арсенія Яценюка, заплющили  очі.
     Розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 року №44 «Про реорганізацію Буковинського державного фінансово-економічного університету», а саме про приєднання БДФЕУ до Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, спрямоване найперше на приєднання приміщень БДФЕУ, які з такими великими зусиллями особисто ректора В.В. Прядка побудовані, відбудовані, в повному розумінні слова   «відвойовані» для закладу. Про приєднання університету раніше жодного разу не йшлося. Розпорядження прозвучало як грім з ясного неба, без попередження, по-зрадницьки, як кажуть, «ножем у спину». Це питання не було узгоджене не тільки з керівництвом чи колективом БДФЕУ, а й з органами місцевої влади, що збурило працівників та студентів університету до живого спротиву.
     Упродовж майже двох місяців колектив БДФЕУ лихоманило у напруженій невизначеності за долю альма-матер і відчайдушному відстоюванні його самостійності. Численні заходи протесту подеколи загрожували набути стихійного характеру, адже стресовий стан охопив переважну кількість працівників і студентів. Стримати людей від неконтрольованих вчинків – справа не з легких. І В.В. Прядко докладав неабияких зусиль, щоб їхнє волевиявлення відбувалося у визначених правових межах.
     Та 9 березня виходить цей зловісний наказ Міносвіти про звільнення ректора. Чому саме звільнення?! Адже можна було обійтися і попередженням, в крайньому разі оголосити догану. Який злочин йому інкримінується? Захист прав членів колективу, збереження автономії закладу? Це нормальна реакція будь-якого керівника. Тим більше, що саме розпорядження стало причиною хвороби В.В. Прядка і він з 16.02.2016 по 29.02.2016 перебував на стаціонарному лікуванні. Тож постає резонне запитання: як у цей період він міг «реалізовувати державну політику в галузі освіти і науки?». Водночас упродовж всього свого очільництва навчальним закладом ректор постійно і наполегливо спрямовував зусилля колективу на впровадження державної політики в сфері освіти, зокрема в напрямі її євроінтеграції.  Всі ці «доскіпування» Міносвіти не додали здоров’я Прядку В.В. 12 березня його забрала швидка допомога і він знову опинився на стаціонарному лікуванні.
     На зборах трудового колективу БДФЕУ 14 березня п.р. прийнято одностайне рішення на підтримку ректора і звернення до Міносвіти про скасування дії наказу за № 83-к щодо його звільнення. Рішення підтверджене підписами усіх присутніх.


Наші координати:

58000, м. Чернівці, вул. Штерна, 1
тел. (0372): 52-62-17, 52-36-97 тел./факс: 55-38-26
e-mail: bsfa@i.ua
web: www.bsfa.edu.ua

Заходьте, звертайтеся, пишіть.
kuzenko.net knb.cv.ua

Буковинський державний фінансово-економічний університет, заснований у вересні 1944 року як фінансовий технікум.